YURT DIŞI SORUMLULUK SİGORTASI

YURT DIŞI SORUMLULUK SİGORTASI

YURT DIŞI SORUMLULUK SİGORTASI

YURT DIŞI SORUMLULUK SİGORTASI

 

Sorumluluk sigortaları; sigortalının üçüncü şahıslara vereceği zararlar sonucu, karşılaşacağı tazminat taleplerini, sigorta şirketinin karşıladığı poliçeler olarak ifade edilebilir.


Sorumluluk sigortalarında risk sorumluluktur. sorumluluk sigortaları ile sigortalı sorumluluğunu kabul etmekte ancak sorumluluğun neticesi olan zararı karşılamak veya tazminat ödemek borcundan kurtulmaktadır. Diğer bir deyişle sorumluluk sigortaları ile sigortalının zarar veya tazminat ödemesine konu davranışları, hile ve kasıt halleri hariç olmak üzere, kusurlu ve kusursuz sorumluluklarının maddi sonuçları, sigorta şirketince güvence altına alınmaktadır.

Diğer sigorta branşları gibi ihtiyaçlar sonucu ortaya çıkan mesuliyet sigortaları, kısa sayılabilecek bir geçmişe sahiptir. ılk uygulamaları 100 yıl önce başlamış ve ülkeden ülkeye, sosyal ve ekonomik gelişmelerine paralel olarak farklı sürelerde ve şekillerde gelişme ve çeşitlenme göstermiştir.


Hizmet Talep Formu

Tüm alanlar zorunludur.

 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize ervasigorta@gmail.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905321318020
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?